Žolinės atlaidai – Vilties šventė

Rugpjūčio 15-ą dieną Raseinių bažnyčioje buvo švenčiami tituliniai Švč. Mergelės Marijos Ėmimo Į Dangų ( Žolinės ) atlaidai. Žolynais ir gėlėmis išpuošta bažnyčia pasitiko atėjusius maldai ir bendrystei. Po Votyvos šv. Mišių Votyvos choras pakvietė Rožančiaus maldai ir sakralinės muzikos valandai, dėkojant Viešpačiui už popiežiaus Pranciškaus vizitą ir prašant reikalingų malonių tinkamai jam pasirengti. Pagrindines atlaidų šv.Mišias aukojo naujasis parapijos vikaras kun. Robertas Urbonavičius. Šv.Mišios pradėtos iškilminga atlaidų procesija, parapijos grupės nešė atnašas. Po Mišių vyko sakralinės muzikos ir poezijos valanda “Giesmė ir žodis Tavo garbei”, kurią parapijos bendruomenei padovanojo Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka. Kalbos premijos laureatė, aktorė ir skaitovė Gražina Urbonaitė skaitė lietuvių poeziją ir prozą. Klasikinės muzikos kūrinius atliko LMTA profesoriai Asta Krikščiūnaitė (sopranas) ir Dainius Puišys (baritonas), vargonavo Jurgita Kazakevičiūtė. Po visus palietusio koncerto bendravome bažnyčios kieme smagioje agapėje, kurią suruošė parapijos karitiečiai.

Lurdo koplytėlėje Dangiškosios Motinos garbei ir Viešpaties šlovei vėl galima pamatyti nuostabų paveikslą: šis, jau šeštas paveikslas atkartoja Trakų Dievo Motinos – Lietuvos Globėjos atvaizdą. Iš parapijiečių suneštų gėlių, žolynų ir javų, vadovaujami floristės Kristinos Beržeckienės, paveikslą sukūrė Jūratė, Neringa, Solveiga, dvi Emilijos, Diana, Dalia, Jolanta, Liveta, Danielė, Irena, Juozas, Tadas, Tomas, Rolandas.

Švč. Mergelė Marija visada mums rodo savo Sūnų – mūsų Viešpatį Jėzų Kristų ir veda link Jo. Per Žolinę, Marijos Dangun Ėmimo šventę, mes kiekvieną kartą vis iš naujo prisimename, kad Viešpats paėmęs į Dangų Mariją, amžių pabaigoje paims ir kiekvieną mūsų, kurie tikime ir išpažįstame Jį. Dėkokime Viešpačiui už malones ir prašykime, kad Švč. Mergelei Marijai užtariant kiekvienas eitume teisingu keliu į amžinuosius namus Danguje

Nuotraukos: Vytaliaus Judicko, Ričardo Mockevičiaus, Airino Jermolajevo, Irenos Dambrauskaitės