Site menu:

Šiluva

2024 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Paieška

Žolinės atlaidai Raseinių bažnyčioje

Tituliniams Žolinių atlaidams Raseinių bažnyčioje ruošėmės prieš kelias dienas: moterys pynė ir rišo vainikus, kuriais puošėme bažnyčią, o šeštadienio vakarą jaunimas, vadovaujamas floristės Kristinos Beržeckienės, sukūrė Marijos garbei gėlių paveikslą. Iš parapijiečių suneštų žolynų ir gėlių sudėliotas nuostabiai gražus Dangiškos Motinos paveikslas, iki ašarų sujaudinęs ne vieną atėjusį į Lurdo koplytėlę pasimelsti, padėkoti, paprašyti… Paveiksle ir puokštėse bažnyčioje ant altorių vietą rado kiekvienas gėlės žiedas ir žolynas, kiekviena ramunėlė ir rūtos šakelė, kiekviena kviečių varpa ir šermukšnio uoga – kaip kad pas Dangiškąją Motiną randa užtarimą kiekvieno mūsų prašymas, džiaugsmas ir rūpestis…

Antradienį, Žolinių dieną, prieš Sumos Mišias aplink bažnyčią ėjo iškilminga procesija, kuriai vadovavo ir Mišias po to aukojo svečias iš Girkalnio parapijos kunigas Vitas Kaknevičius. Pilnutėlėje bažnyčioje aidu kiekvieno širdyje atsiliepė homilijos žodžiai: „Gėlių trapumas primena, kad žmogaus gyvenimas irgi turi pabaigą, tačiau Žolinių šventė yra nuostabi diena, kai dar ir dar kartą prisimename, jog per Marijos paėmimą į Dangų kiekvienas turime viltį ir mes nueiti paskui Ją, todėl džiaukimės ir švęskime!“.

Po Mišių dekanas, parapijos klebonas kunigas Vytautas Paukštis šventoriuje pašventino Striaukų giminės pastatytą kryžių. Visi galėjo pasivaišinti parapijos Carito suruoštoje agapėje bei pasiklausyti smagių dainų: koncertavo karitiečių ansamblis, vadovaujamas Irenos Mitalienės, ir Raseinių r. kultūros centro Viduklėje moterų ansamblis „Ringė“ su meno vadove Gerda Lapinskaite. 

Tegul mūsų širdys ir lūpos gieda kartu su Švč. Mergele Marija: „Mano siela šlovina Viešpatį, mano dvasia džiaugiasi Dievu, savo Gelbėtoju, nes jis pažvelgė į savo nuolankią tarnaitę!”

Nuoširdžiai dėkojame visiems parapijiečiams, kurie dosniai pasidalino savo gėlynų gėlėmis, kad mūsų bažnyčioje būtų taip gražu ir šventiška.                                              

Komanda, kuri sukūrė gėlių paveikslą: Kristina Beržeckienė, Jolita Mockutė, Solveiga Jonikaitė, Aistė Mažintaitė, Tadas ir Rolandas Beržeckiai, Jūratė Minelgaitė, Rūta Jakaitė, Ieva Urbonaitė, Toma Vaitkevičiūtė, Raminta Banytė, Gerda Macijauskaitė, Julita Kumpikevičiūtė, Salomėja Dambrauskaitė, Martyna ir Gabija Vaivadaitės.

Nuotraukos: Emilijos Kumpikevičiūtės, Airino Jermolajevo, Prano Laurinavičiaus ir Irenos Dambrauskaitės

Komentarai uždrausti.