2024 m. balandžio mėn.

Vasaros piligriminės kelionės

Raseinių Švč. M. Marijos Ėmimo Į Dangų parapijos bendruomenė liepos 11 d. dalyvavo piligriminėje kelionėje į Žemaičių Kalvariją – į didžiuosius Žemaičių Kalvarijos atlaidus. Tą dieną malda buvo už savivaldybių vadovus, jų bendradarbius ir šeimas. Po šv. Mišių su maldininkais Kryžiaus Kelią ėjo ir ne vienos Lietuvos savivaldybės meras bei savivaldybių darbuotojai. Jie solidarizuodamiesi su visais piligrimais procesijoje nešė Kryžių ir žibintus, kartu giedojo Kalvarijos Kalnus. Visi meldėme Dievo malonės, nuolankumo atsiversti ir tarnauti vienas kitam, kaip to moko Dievo Motina šioje šventovėje. Po visų pamaldų, grįžtant namo, bendravome agapėje.

Lietuvos vyskupai, paskelbę šiuos Viešpaties metus palaimintojo arkivyskupo Teofiliaus Matulionio metais, įkvėpė tikinčiuosius artimiau pažinti birželio 25 dieną palaimintuoju paskelbto arkivyskupo gyvenimą. Visus giliai palietė garbingojo vyskupo ir kankinio gyvenimo bei tikėjimo kelionės išbandymai. Didelis būrys mūsų parapijiečių kartu su jaunimu dalyvavo beatifikacijos iškilmėje Vilniuje ir iš ten parsivežti išgyvenimai kvietė pažinti šį žmogų plačiau. Tad rugpjūčio 8 d., lydimi gerbiamo dekano klebono Vytauto Paukščio pusšimtis parapijiečių keliavo link Kaišiadorių, kur ilsisi palaimintojo Teofiliaus palaikai. Kaišiadorių Kristaus Atsinaujinimo katedroje prie palaimintojo Teofiliaus Matulionio palaikų šventėme Mišias, kurias aukojo mūsų dekanas. Aplankėme Gailestingumo koplyčioje palaimintojo Teofiliaus užsakymu nutapytą Gailestingojo Jėzaus paveikslą bei šventojo Jono Pauliaus II relikvijas. Apie prisiminimų išsaugojimą ir pagarbą kalbėjo katedros klebonas mons. Rimvydas Jurkevičius.

Aplankėme kardinolo Vincento Sladkevičiaus tėviškėje Guronyse įrengtą Šv. Rožinio slėpinių kelią su koplytėlėmis, meniškais vaizdais bylojančiais Šventojo Rašto ir Lietuvos istorijos įvykius. Guronių rekolekcijų namų muziejuje sesuo vienuolė aprodė ekspoziciją, priminė pal. Teofiliaus Matulionio ir kardinolo V. Sladkevičiaus gyvenimo momentus sunkiais okupacijos metais.

Kelionės pabaigoje aplankėme Kauno kunigų seminariją ir Švč. Trejybės bažnyčią, apie kurias mums išsamiai papasakojo ir prisiminimais pasidalino mūsų klebonas. Visą kelionę piligrimus lydėjo jo katechezės, kurios tik sustiprino patirtus įspūdžius ir naują patirtį.

Tekstas ir nuotraukos – Salomėjos Brazinskaitės