Site menu:

Šiluva

2024 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Paieška

Tituliniai Žolinės atlaidai

Švč. Mergelės Marijos Ėmimo Į Dangų ( Žolinės) atlaidai

Raseinių bažnyčia rugpjūčio 15-ąją visus pasitinka ypatingai gražiai pasipuošusi žolynais ir gėlėmis – tai mūsų parapijos titulinių atlaidų šventė. Parapijos moterys dvi dienas pynė vainikus, tvarkė ir puošė bažnyčią.  Lurdo koplytėlėje Dangaus Motinos garbei iš parapijiečių suneštų gėlių žiedų ir žolynų vėl sudėjome paveikslą. Šiemet floristei Kristinai Beržeckienei  padėjo Meno mokyklos dailės mokytoja Gintarė Norkienė su dailės studijos mokiniais. Mokytoja Gintarė krašto muziejaus archyvuose rado 1944 metais išleistą paveikslėlį su Švč. Mergelės Marijos atvaizdu ir jį perpiešė ant popieriaus, o vaikai iš žolynų ir gėlių padarė kompoziciją bei gėlių puokštes, kurios papuošė koplytėlę bei bažnyčios altorius.

Atlaidų pagrindines Sumos šv.Mišias aukojo ir procesijai vadovavo svečias Šiluvos parapijos klebonas kun. Erastas Murauskas. Šventė tęsėsi ir po Mišių:  šventoriuje vyko meninė programa „Kunigų poetų dainos“, kurią  dovanojo Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka” ir Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos Paupio daugiafunkcio centro ir Paupio kaimų bendruomenės mišrus ansamblis „Svaja” ( vadovė Gerda Lapinskaitė). Keletą dainų atliko ir kun. Erastas Murauskas su pagalbininku gitaristu. Visi bendravo ir vaišinosi parapijos Carito ruoštoje agapėje ir ilgai neskubėjo namo.

Atlaidų šventę papuošė ir Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalis, sukvietęs daug miestiečių ir svečių. Jo atidarymas prasidėjo Žolinių išvakarėse jau žolynais papuoštoje Raseinių bažnyčioje: girdėjome A. Martinaičio oratoriją “Gailestingumo altorius”, kuri buvo sukurta Vilniaus Dievo Gailestingumo šventovės užsakymu pagal sesers šv. Faustinos Kovalskos dienoraščių fragmentus. O rugpjūčio 17-os vakarą festivalis užbaigtas vėl gi mūsų bažnyčioje kompozitoriaus Arno Mikalkėno šiuolaikinės muzikos kūriniu „Atverkite man teisumo vartus“.  

Tegul Viešpaties ir visų mūsų Motinos globa ir malda lydės kiekvieną, kuris kreipsis į Ją užtarimo ir pagalbos…

Nuotraukos Airino Jermolajevo, Prano Laurinavičiaus, Ričardo Mockevičiaus, Irenos Dambrauskaitės

Komentarai uždrausti.