Site menu:

Šiluva

2024 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Paieška

Švento Valentino laiškai

Kai laimė lydės ar vargas suspaus“  

 

Šie Santuokos sakramento priesaikos metu duodami žodžiai šiemet buvo pasirinkti kaip „Šv.Valentino laiškas“. Jau septintą kartą kvietėme parapijiečius į muzikos ir liudijimų vakarą. Raseinių rajono kultūros centro Atviroje jaunimo erdvėje rinkosi jaunimas ir įvairaus amžiaus sutuoktinių poros. Iš Kauno atvykę Dalia ir Audrius dalinosi savo šeimos tikėjimo ir santuokos kelione. Jų šeimos atrama yra apaštalo Pauliaus žodžiai „Meilė niekada nesibaigia“. Pora pasidalino asmeniniais išgyvenimais, kuo skiriasi gyvenimas „susidėjus“ ir gyvenimas Dievo palaimintoje santuokoje, kaip jiems pavyko nugalėti sunkumus, koks džiaugsmas apima, kai suvoki, kad Viešpats kalba per artimiausius šeimos žmones. Po šio liudijimo norėjosi apaštalo žodžius sukeisti vietomis – kai vargas suspaus ir laimė lydės, nes kartu išgyventuose išbandymuose laimė užauginama stipresnė ir labiau vertinama bei saugoma.

Krikščioniškos muzikos atlikėja Gabrielė Gvazdikaitė su grupe salę užpildė nuostabios šlovinimo muzikos garsais. Šviesos efektais sustiprinta muzika visus pakėlė ir nunešė artyn Dievo. Klausėme ir giedojome kartu – tai buvo tiesiog nuostabu ir labai gera…

„Esame tie, kuriuos Tu pripildai nauju vynu, nauja Dvasia!” paskutinės Gabrielės atliktos giesmės žodžiai aidu atsiliepė brolio pranciškono Gedimino Numgaudžio mokyme, kurį jis pradėjo būtent nuo Kanos vestuvių stebuklo. Kiekvienas esame pakviesti ir švenčiame gyvenimo vestuves, nes esame Meilės santykyje su savo Kūrėju. Ir kokį gyvenimą gyventume – ar būtume santuokoje, mažoje ar didelėje šeimoje, ar būtume vieniši, ar gyventume pašvęstąjį gyvenimą – kai mums pritrūksta gyvenimo vyno, to Viešpaties duodamo gyvenimo džiaugsmo, turime nebijoti prašyti per Švč. Marijos užtarimą Jėzaus pagalbos. Bet dar geriau, mokė brolis Gediminas, kai kasdienės maldos dėka mes to džiaugsmo trūkumo nė nepatiriame, nes tada Viešpats visada yra šalia. „Mylėti – tai leisti kitam būti kitokiu ir džiaugtis jo kitoniškumu“ – dar vienas pamokymas esamiems ir būsimiems sutuoktiniams. Kaip svarbu suvokti, kad žodis „myliu“ tai ne tuščios kalbos, bet veiksmu paremtas gero darymas dėl savo mylimo žmogaus. Nes meilė – tai pirmiausia įsipareigojimas besąlygiškai daryti gera tam, kurį myli.

„Jėzau, duok mums jėgų mylėti vienas kitą, džiaugtis vienas kitu, daryti kažką gera kitam. Sakyti „myliu tave“ kiekvieną dieną ir patvirtinti tai veikliąja meile, kokia Tu mus mokai mylėti ir pats myli mus“ – šiais maldos žodžiais brolis Gediminas palaimino mus visus.

 

Renginio rėmėjai UAB „Renorapa“ ir Lietuvos jaunimo pastoracinė taryba

Komentarai uždrausti.