Site menu:

Šiluva

2024 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Paieška

Šv. Valentino laiškai

…Skubančiame, lekiančiame, materialėjančiame ir kartais labai negailestingame savo artimui pasaulyje svarbu išsaugoti ir puoselėti tai kas tikra. To reikia kiekvienam. Pajusti ir saugoti svarbiausius, akimis nematomus dalykus, visa apimančią meilę. Meilės tema – neišsemiama, ji amžina. Turbūt kiekvienas sutiks, kad gyventi mylint ir dovanojant save kitam – be galo gera. Meilės dienos išvakarėse Raseinių parapija raseiniškius sukvietė į tradicinį, jau šeštąjį ,,Šv. Valentino laiškų“ muzikos ir liudijimų vakarą. Džiugu, kad šventėje dalyvavo gausus būrys žiūrovų.

Renginyje skleista žinia, kad Dievas mus myli tokius, kokie esame: pasiaukojančius, iš meilės tarnaujančius, dalijančius gėrį ir meilę kitiems. Apie tai liudijo jauna budinčių globėjų šeima iš Kauno Julija ir Modestas Kirieliai. Šeima, nebijanti daryti tai, kas yra teisinga, dalintis meile su skriaudžiamais, bėdos ištiktais, nelaimingais mažaisiais. Meile, kuri gyvybiškai reikalinga mums kiekvienam. Šeima laikinai globoja dvejų metų berniuką, kol jo šeimoje situacija susitvarkys ir bus tinkama gyventi vaikui. Kirieliai vienos piligriminės kelionės metu, kuomet sunkiai sekėsi rasti nakvynę pas tuos, kurie gerai gyvena, bet buvo mielai priimti tų, kas tikrai stokoja vietos, sau davė žodį, kad jų namuose, vietos tam, kam reikia atsiras visada. Tą jauna šeima ir daro suteikdama namų ir širdies šilumą nelaimingiems mažiesiems. Toks įkvepiantis šeimos pavyzdys visai tikinčiųjų bendruomenei gyvenimo verpetuose nebijoti daryti tai, kas yra teisinga – tai didžiulė Dievo malonė. To mus mokė arkivyskupas Teofilius Matulionis, kurio metus mini Lietuvos Katalikų bažnyčia ir kurio beatifikacijos šventės laukiame šių metų birželio mėnesį.

Apie pasitikėjimą Dievo planu šeimyniniame gyvenime pasakojo vakaro vedėjai Sandra ir Donatas Maslauskai, auginantys keturis vaikus. Sutuoktiniai liudijo apie pirmagimei dukrytei duotus išbandymus: įgimta didelė širdies yda, genetinė liga, ydos operacija ir kaip pasitikėjimas Viešpačiu sustiprino jų šeimą ir padeda įveikti visus sunkumus. Dukrytės negalia šeimą įkvėpė pokyčiams ne tik jų gyvenime, bet ir norą telkti, padėti kitoms panašioms šeimoms organizuojant ,,Mildutės 365 m bėgimą“, buriant tėvų savipagalbos grupę, padėti bendruomenei suprasti ir pamatyti ypatingų vaikų grožį.

Meilę giesmėmis šlovino kunigas Erastas Murauskas ir Danutė Aleksienė. Po ,,Himno Meilei“ Šiluvos klebonas pakvietė visus širdingai katechezei. Turbūt daugeliui tą vakarą susirinkusių buvo netikėta išgirsti kunigo Erasto asmeninio gyvenimo liudijimą. Jis ragino rasti laiko savo mylimiesiems vaikams, nepamiršti septynių apsikabinimų dienoje, kurie turi gydomąją galią ir vakarinio vaikų palaiminimo prieš miegą – rūpesčio, saugumo vaikui suteikimo ženklo. Drąsino būti atsakingais, matyti savo artimą, nelikti abejingam tam, kas vyksta šalia mūsų, gyventi čia ir dabar, matyti, reaguoti ir padėti.

Ryškiausias vakaro akcentas – vilniečio Artūro Chalikovo, žinomo gitaristo, džiazo muzikanto, ir jo draugų koncertas. Tai buvo tikrai įkvepiantis, širdis pakraunantis Viešpaties ir Meilės šlovinimo šėlsmas – profesionalus, energingas, stiprus, tikras… Tikime, kad giesmės žodžiai: ,,Ateik, laikas atverti širdį. Ateik, toks koks esi pas Dievą“ dar ilgai skambėjo susirinkusių mintyse ir palietė jautriausias širdies kerteles.

„Štai kokia mano paslaptis. Ji labai paprasta: matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis“ – tai Mažojo Princo žodžiai. Dėkojame visiems atėjusiems ir buvusiems su mumis, bei šio vakaro rėmėjams, už jų gerumą ir gebėjimą matyti širdimi svarbius dalykus: UAB ,,Danspin“, UAB ,,Litspin“, Žano Talandžio ūkiui, D. Pečiulaitienės kavinei ,,Virimgė“, savaitraščiui „Alio Raseiniai“, mūsų partneriui Raseinių r. Kultūros centrui, floristei Kristinai Beržeckienei, garso ir šviesos technikos kūrėjai – UAB „Renorapa“, jaunimo savanoriams iš Šiluvos parapijos ir Raseinių parapijos klebonui, dekanui kunigui Vytautui Paukščiui.

 

Raseinių parapijos bendruomenė
Raseinių dekanato Jaunimo centras
Raseinių dekanato Šeimos centras

Nuotraukos Vytaliaus Judicko ir Mindaugo Tučo

 

Komentarai uždrausti.