Site menu:

Šiluva

2024 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Paieška

Šeimų šventė 2018

Pasaulio taika prasideda šeimoje“ – tai šv. Motinos Teresės iš Kalkutos žodžiai, kuriuos kviečiame prisiminti per kiekvieną Raseinių dekanato Šeimų šventę. Šių metų, penktosios Šeimų šventės, pakvietusios bendruomenę švęsti Tarptautinę Šeimos dieną bei Sekmines, tema buvo „Ateik pas Jėzų toks, koks esi!“. Viešpats mus pamilo pirmas. Ir kviečia mus taip pat mylėti vienas kitą tokius, kokie esame…

Šventė prasidėjo jau penktadienio vakarą, kai Raseinių bažnyčioje Kauno arkivyskupas metropolitas parapijos jaunimui ir suaugusiems suteikė Sutvirtinimo sakramentą – tai buvo ne tik nuostabi Bažnyčios šventė, bet ir kiekvienos dalyvavusios šeimos šventė, susitikimas su artimaisiais ir draugais.

Gegužės 19-os šeštadienio vakare, nuo 18 val. iki pat sekmadienio ryto šv. Mišių, Raseinių bažnyčioje vyko Sekminių vigilija su Švč. Sakramento Adoracija. Visą vakarą ir naktį galėjome ateiti ir pasikalbėti su Viešpačiu, pasimelsti asmeniškai ar bendroje maldoje su kitais, prašėme Šventosios Dvasios malonių ir dovanų. Vigilijos pradžioje vyko bendras Raseinių ir Šiluvos parapijų šlovinimas ir skaitymai.

Sekmadienio diena prasidėjo savanorių komandos išėjimu į miestą, kur jie prie prekybos centrų ir aikštėje sveikino miestiečius ir, dalindami skrajutes, kvietė į šventės renginius. 11.30 val. Raseinių bažnyčioje klausėmės svečių iš Naujosios Akmenės šlovinimo giesmių, giedojome Švč.Mergelės Marijos litaniją ir 12.30 val. prasidėjo šv.Mišių auka. Pilnutėlė bažnyčia buvo pilna linksmo klegesio, nes dalyvavo daug šeimų su mažais vaikais. Šv.Mišias aukojo br.Vincentas Tamošauskas OFM Cap. iš Paulių ir parapijos klebonas, dekanas kun. Vytautas Paukštis. Br.Vincentas pasakė homiliją, kurioje paragino visus džiaugtis Viešpaties duotu gyvenimu ir jo dovanomis. Po šv.Mišių iškilminga eisena, kurios priekyje žygiavo Raseinių meno mokyklos pučiamųjų orkestras (vad. Alfonsas Rukas) su jungtine meno mokyklos ir kultūros centro merginų choreografine grupe ,,Nuotaika“ (vad. Aušra Jukilaitienė), bei Raseinių Meno mokyklos mokomojo teatro „Svajoklis“ aktoriai, nužygiavome į miesto parką. Maironio parke visų laukė koncertas ir įvairios veiklos: vaikai žaidė su Raseinių Raudonojo Kryžiaus vaikų dienos užimtumo centro savanoriais, „Svajoklio“ teatro aktoriais, lopšelio darželio „Liepaitės“ auklėtojomis, piešė, jodinėjo arkliukais, šokinėjo ant batutų. Statėme „Laimingų žmonių miestą“: kai kas pasidarytus namelius jau atsinešė į šventę, o kurie nebuvo spėję pasigaminti namie – turėjo galimybę sukurti iš kartoninės dėžės ir nudažyti čia pat pievelėje, padedami floristės Kristinos Beržeckienės ir jos šaunios komandos. Visos šeimos buvo kviečiamos fotografuotis improvizuotoje „Šeimų fotostudijoje“, kur šeimininkavo savanorė Rusnė Barčaitė, bei su „Svajoklio“ karališka šeima. Tuo metu scenoje giesmėmis ir dainomis dalinosi Naujosios Akmenės Evangelikų bažnyčios šlovintojai, Juškų šeima bei pirmą kartą Raseiniuose koncertavusi Neda Malūnavičiūtė, šoko merginos iš choreografinės grupės ,,Nuotaika“. Didžiulį šilumos glėbį padovanojo šventės svečiai iš Klaipėdos ir Kauno: Klaipėdos BĮ Neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ šokėjų grupė ( vadovas Artiomas Kazakovcevas) bei Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro dainininkų trio. Šventėje buvo galima pasikalbėti su kunigais, pabendrauti su Marijos radijo savanoriais, įsigyti katalikiškos literatūros.

Didžiulis būrys vaikų, tėvelių ir senelių dalyvavo tradiciniame simboliniame „Mildutės 365 metrų draugystės“ bėgime, palaikant šeimas, kurios augina ypatingus, negalią turinčius vaikus. 365 metrai – simbolis metų rato, kurio kiekviena diena tėvams dovanoja naujų iššūkių, patirčių, pergalių ir meilės dovanų auginant, savo ypatingus mažuosius. Džiaugiamės kiekviena šeima, kuri rado drąsos ir atėjo į šventę, džiaugiamės kasmet augančiu tokias šeimas palaikančių raseiniškių būriu. Prieš bėgimą visi sukalbėjo maldą, kuri buvo sukurta iš Raseinių Šaltinio progimnazijos ir V.Petkaus pagrindinės mokyklos moksleivių rašytų maldų. „Liepaitės“ auklėtoja Erika Vaitkienė pravedė linksmą mankštą, kad visi pasiruoštų bėgimo rungčiai. Draugystės bėgime svarbiausia yra draugystė, todėl nugalėtojais tampa visi, kas nubėgę, o kas tiesiog atėję, nešdami glėby mažylį, ar stumdami vėžimėlį, iki finišo linijos. Į dangų nuskrido keli spalvoti balionai, nunešdami mintis, svajones ir norus…

Koncerto pabaigoje su N. Akmenės šlovintojais sugiedojome „Tėve mūsų“ maldą ir buvome palaiminti kunigų, kad kiekvienas parsineštų į savo namus ir naują gyvenimo savaitę tos ypatingos, bendruomenę apjungiančios, sustiprinančios, prikeliančios ir gydančios Viešpaties malonės.

Teįžengia mūsų šeimos, mūsų bendruomenės, mūsų tauta į Prisikėlimo žinios perkeistą pasaulį. Pasaulį, kuriame meilė įveikia baimę ir nusivylimą, kuriame žemiški šešėliai nenustelbia dvasinės gyvybės daigų! Ateik ir Tu! Ateik pas Jėzų toks, koks esi! Ateik kiekvieną dieną, nes Jis laukia tavęs. Nes Jis – myli kiekvieną iš mūsų.

Šventinėje šeimų fotostudijoje padarytos nuotraukos publikuojamos „Alio, Raseiniai“ facebook’o paskyroje. Visų pagamintų namelių autoriai bei iki birželio 13 d. daugiausiai balsų gavusi šeimos nuotrauka gaus atminimo dovanėles. Vaikų rašytas maldas galima paskaityti ir apžiūrėti Raseinių bažnyčioje, o pagamintus namelius – Raseinių bažnyčios Lurdo koplytėlėje.

Keletas įspūdžių:
Nuotaika ypatingai gera, labai patiko šlovinimas. Užteko užimtumo tiek vaikams, tiek suaugusiems. Labai patiko Nedos koncertas. Jaučiausi tarsi jaukiame šeimos piknike su gera muzika ir, manau, tai yra gerai. (Gerda)

Šventėje patiko, kad buvo vaikams užimtumas, buvo daug įvairių veiklų. Visi žmonės su šypsena, laimingi, jautėsi šilta atmosfera. Man asmeniškai labai labai patiko šokėjai iš Klaipėdos. Liuks renginys!   (Daiva)

Neįsivaizduojat, kaip širdžiai gera, kad galėjau būti šventėje ir savanoriauti. Dėkoju už puikią dieną! (jaunimo savanorė Loreta)

Šventė buvo labai šilta ne tik oro atžvilgiu. Įvairūs pasirodymai pritraukė ir įtraukė visus žmones. (Julija)

Labai viskas puiku, spalvinga, žaisminga. Vieta parinkta puikiai. Netrūko sėdimų vietų. (Irena)

Buvo labai jauku ir paliko gera. Džiugu dėl gausių ir gražių šeimų. Pilnatvės jausmas. (Staselė)

Šitokios šventės yra poilsis ir atgaiva. Ačiū už šventę. (Lina)

Senjorams labiausiai patiko naktinė Adoracija. Parke galėjome pasikalbėti, pasiklausyti giesmių, pabendrauti tarpusavyje, buvo patogu sėdėti ir užkandžiauti. (Elytė )

Mano šeimai labai patiko ir jau laukiame kitų metų šventės. (Ugnė)

Dar sunkiai dėliojasi mintys, nes tiesiog sproginėja emocijos viduje, kaip gerai buvo. Visuose šventės rengimo etapuose jutome vedančią Viešpaties ranką ir raginimą pasitikėti. Buvo be galo gera dirbti su komanda, kur kiekvienas ir visi kartu atsakingai siekė bendro tikslo. O pati šventė – galbūt tinkamiausi žodžiai nusakyti būtų: bendrystė, šypsenos, įkvėpimas, pakylėjimas, jaukumas, akyse spindinčios ašaros nuo grožio, gėrio ir dvasinio jaudulio. Parkas ošė gyvybe, buvo gera visoms kartoms, toks jaukus šurmulys. Kai pamačiau ateinančią eiseną iš vis likau nuginkluota… Tiek daug žmonių atėjo švęsti ne tik į parką, bet ir į bažnyčią. Nedos koncertas nuostabus, jos šiltas bendravimas su publika kerintis. „Laimingų žmonių miestas“ pastatytas iš įvairių namelių taip puikiai derėjo pievelėje, jog regis jis visad čia buvo. Edukacijos, kūrybinės dirbtuvės, saulė, šiltas oras, galimybė džiaugtis koncertu sėdint ant žolės, atverta scena pasirodyti ypatingiems dainininkams ir šokėjams, nuostabūs šlovintojai, gausus būrys palaikančiųjų „Mildutės 365 m.“ bėgime – ir naujų, ir ištikimai jau penktą kartą bėgančių, tiek daug spalvų, jausmų, šviesių minčių. Manau, kad visi pasikrovėme gerų emocijų. ( Sandra, viena iš organizatorių)

Vaikai smagiai leido laiką darydami namelį. Dukrytė rytojaus visą dieną visiems pasakojo, kaip darė. (Virginija)

Džiaugiamės, kad galėjome pasiklausyti gražių giesmių ir dainų. Patiko aktyviai leisti laiką. Supratome, kaip nuostabu turėti šeimą. Ačiū Dievui tiek už puikią šventę, tiek už gerą orą. ( Betygalos parapijos jaunimas )

Nuoširdžiausias dėkui visiems visiems rengusiems, rėmusiems, organizavusiems ar kitaip prisidėjusiems prie Šeimų šventės. Džiugu, kad kasmet ši šventė „auga“. Miela joje matyti įvairaus amžiaus šeimas, visi rado sau priimtinų užsiėmimų, pasisėmė gerų įspūdžių. Apie tai liudija ir daugybė fotografijų. Ačiū. (Aušros šeima)

Mums labai patiko parinkta scenos erdvė. Labai patiko šlovinimas ir pramogos vaikams. ( Egidijus ir jo svečiai iš Vievio)

Iki širdies gelmių sujaudino pasaulio nematantys dainininkai iš Kauno – iš pradžių net nesupratau, kad dainuoja jauni žmonės, kurie pasaulį mato tik širdimi. Apsiverkiau. Ir visi asmeniniai rūpesčiai pasirodė tokie maži ir nereikšmingi. (Lina)

ORGANIZATORIAI: Raseinių Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų parapija ir Raseinių rajono kultūros centras.

RENGINIO DRAUGAI, PARTNERIAI, BIČIULIAI:
Raseinių miesto seniūnija
VšĮ „Raseinių jaunimo multimedijų dirbtuvės“
UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“
UAB „Raseinių vandenys“
Raseinių Raudonojo Kryžiaus vaikų dienos užimtumo centras
VšĮ Raseinių dienos centras ,,Vilties takas“
Lopšelis darželis ,,Liepaitė“
Raseinių meno mokyklos teatras „Svajoklis“
VšĮ Raseinių hipodromas
Raseinių meno mokykla

PAGRINDINIS ŠVENTĖS RĖMĖJASLietuvių Katalikų Religinė Šalpa, kuris ne pirmi metai yra ištikimas, patikimas mūsų globėjas ir draugas. Lietuvių Katalikų Religinė Šalpa remia katalikišką ugdymo, religinę ir karitatyvinę veiklą Lietuvoje ir jos išeivijoje.

RENGINIO RĖMĖJAI:
Raseinių rajono savivaldybė
Raseinių kredito unija          
Norfos paramos ir labdaros fondas  
UAB „Brosta“
UAB „Danspin“ 
UAB „Helanas“
UAB „Litspin“
UAB „Naftrus“
UAB „Raseinių statyba“
UAB „Renorapa“
UAB „Selerina“
UAB „Vidmeda“
IĮ ,,Vasiukai“
IĮ „Geležinis tiltas“
„Trolių pica“
Šeimos kepykla „Laugena“
Dainiaus Šerkšno bitynas „Šerkšno medus“
Gražina Jacikienė  
„Viskas jūsų šventei“ 

INFORMACINIAI RĖMĖJAI:  
Savaitraštis ,,Alio, Raseiniai“
Savaitraštis ,,Naujas Rytas“
manoraseiniai.lt
raseiniunaujienos.lt
renginiairaseiniuose.lt
„Marijos Radijas“ bei radijas XFM

Nuotraukose gražiausios akimirkos, o jų autoriai: Gabija Laukytė, Rusnė Barčaitė, Vytalius Judickas („Alio, Raseiniai“), Giedrius Germanavičius ( VŠĮ „Raseinių jaunimo multimedijų dirbtuvės“), Donatas Pranckevičius ( Marijos Radijas), Airinas Jermolajevas, Algirdas Laurinaitis.

Daugiau nuotraukų:
albumas1
albumas2
albumas3
albumas4
albumas5

 

             

                          

   

Komentarai uždrausti.