2020 m. balandžio mėn.
« Gru

„Šeimos metai“

Raseinių rajono moksleivių piešinių konkursas „ŠEIMOS METAI“
( „Kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų“ ( Jn 15,11 )).

Tikėjimas – tai kiekvieno iš mūsų atsakas į Dievo troškimą susitikti su žmogumi. Lietuvos vyskupai, kartu su popiežiumi ir kitų Lietuvos krikščionių Bažnyčių vadovais, skelbdami 2014-us metus Šeimos metais, yra įsitikinę, kad būtent „šeima yra tikėjimo vartai“ – natūrali ir tuo pat metu ypatinga aplinka, kurioje žmogui dovanojamas tikėjimas ir kurioje jis bręsta. Juk būtent šeimoje išmokstama bendravimo, vienas kito branginimo ir kalbos, t. y., gebėjimų, be kurių nebūtų įmanomas tikras, autentiškas santykis su Dievu. Būtent šeimoje vaikas perima tėvų tikėjimą, kurį užaugęs apsispręs priimti kaip savą. Būtent šeimą iki šiol laikėme savaime suprantamu dalyku, vieta, kurioje gimstame ir užaugame. Šeimos metai turi dar kartą visuomenei paliudyti tikinčiųjų tvirtą įsitikinimą, kad gyvybė, lytiškumas, santuoka ir šeima yra pamatinės žmonių bendruomenės vertybės. Dauguma Lietuvos žmonių, ypač jaunimas supranta, kad šeima, laimė ir gyvenimo prasmė yra artimai tarp savęs susiję. Jauni žmonės visada svajoja sukurti laimingą šeimą ( pagal Lietuvos vyskupų laišką bei Krikščionių Bažnyčių Lietuvoje memorandumą, skelbiant 2014-uosius Šeimos metais  ).

1. BENDROSIOS NUOSTATOS:

Piešinių konkurso tikslai:

• pakviesti jaunąją kartą pasidalinti tiek savo šeimos džiaugsmo akimirkomis, šeimos vertybėmis, tiek  svajonėmis apie savo būsimą šeimą.
  • Ugdyti mokinių kūrybiškumą.

Organizuoja:  Raseinių dekanato Šeimos centras ( vadovė Irena Dambrauskaitė ),
Gitana Jukilaitienė, Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos ir Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos dailės mokytoja metodininkė.

Dalyviai: kviečiami dalyvauti Raseinių rajono bendrojo lavinimo mokyklų, vaikų darželių, kitų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų, būrelių, studijų nariai, pavieniai vaikai.

Dalyviai skirstomi į keturias amžiaus grupes:
5 – 6 metų amžiaus; I – IV klasės mokiniai; V – VIII klasės mokiniai; IX-XII klasės mokiniai.

2. REIKALAVIMAI  KŪRINIAMS:

Piešinio formatas –  A4 arba A3, technika įvairi.

Konkurso  potemės:
                     Šeimos portretas;
                     Šeimos kasdienybė;

Šventė šeimoje;
                     Tikėjimo ar Dievo vieta šeimoje;
                     Šventoji Šeima.

3. KONKURSO DARBŲ VERTINIMAS IR NUGALĖTOJŲ APDOVANOJIMAS:

Vertinimo kriterijai:

• temos atitikimas
  • darbo originalumas ir meninė atlikimo kokybė

Piešinius pateikti iki gegužės 1 d. į Raseinių parapijos namus ( Kosmonautų g.6, Raseiniai ) referentei Irenai darbo dienomis nuo 10 iki 14 val. arba nuo 16 iki 17 val.

Kitoje piešinio pusėje nurodyti autoriaus vardą ir pavardę, amžių, mokytojo vardą ir pavardę, ugdymo įstaigą, klasę, vieno tėvų ar mokytojo telefono nr., el.pašto adresą bei – Piešinio pavadinimą.

Piešiniai bus eksponuojami Raseinių bažnyčioje ir Parapijos namuose.

Piešiniai po konkurso autoriui negrąžinami ir lieka Raseinių dekanato Šeimos centro nuosavybe.

Apdovanojimų šventė numatoma gegužės 9 d. Laureatai bus informuojami asmeniškai.

Apdovanojimus steigia:  Raseinių dekanato Šeimos centras,

UAB „Raseinių šeimos gydytojų centras“,

Šeimos kepykla UAB „Laugena“,

Raseinių parapijos Caritas ir kt.

Koordinatorius : Irena Dambrauskaitė, 8-623-52013, Raseinių parapijos namai.