Site menu:

Šiluva

2023 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Paieška

Šeimos centras

  

 

Vadovė – Jolanta Budzinauskienė  

Savanoriai –  Aušra Rauličkienė

                   Darius Budzinauskas

                   Inga ir Mindaugas Molotokai

                   Sandra ir Donatas Maslauskai

                   Loreta Kordušienė
                   Irena Dambrauskaitė

                   Klebonas kun. Vytautas Paukštis

 

 

el.paštas: raseiniu.sc@gmail.com

 

Raseinių parapijoje dirbantis Šeimos centras kartu yra ir Raseinių dekanato Šeimos centras.

Šeimos centro veiklos kryptys:

1.       Bendradarbiavimas su Arkivyskupijos šeimos centru

2.       Sužadėtinių rengimas Santuokos sakramentui

3.       Šeimų sielovados programų vykdymas

4.       Šeimų susitikimai

5.       Vasaros stovyklų šeimoms organizavimas

6.       Dalyvavimas bažnytiniuose renginiuose

7.       Švenčių, akcijų, renginių, minėtinų dienų šeimoms organizavimas.

 

       Sužadėtinių rengimui pagal atnaujintą programą yra paruošti ir gavę sertifikatus 10 savanorių. Plačiau apie šią programą ir sužadėtinių rengimą Santuokos sakramentui – (plačiau)

 

Keletą vasarų Alėjų kaime buvo organizuojamos šeimų stovyklos, kuriose dalyvavo šeimos su vaikučiais. Stovykla vykdavo savaitę laiko. Jos metu suaugusieji dalijosi tikėjimu, skaitė ir apmąstė Šv. Raštą, bendravo su parapijos kunigais, vyko į Šv. Benedikto vienuolyną Palendriuose, ėjo Kryžiaus kelią. Atsižvelgus į stovyklos temą, būdavo kviečiami lektoriai. Kasmet stovyklautojus aplankydavo atstovai iš „Gyvųjų akmenų“ bendruomenės. Vaikai taip pat mielai įsijungia į stovyklos gyvenimą, vykstant paskaitoms su jais bendrauja ir žaidžia savanoriai.

Ruošiantis Švč. M. Marijos apsireiškimo Šiluvoje  400 metų jubiliejui, 2007 m., 2008 m.ir 2009 m.  krikščioniškų šeimų stovyklos vyko Šiluvoje Jono Pauliaus II namuose. Plačiau – žr. nuotraukose …

 

Kita šeimos centro vykdoma programa – tai jaunų šeimų pastoracija. Į parapijos namus kviečiamos šeimos, ypač jaunos, susirinkti bendrai maldai, paklausyti paskaitos, ugdančios suaugusiųjų sielovadą. Susitikimuose daug dėmesio skiriama Dievo Žodžio skaitymui, mąstymui, diskusijai, dalinimuisi šeimyniniais džiaugsmais ar rūpesčiais, tikėjimu.

 

Norėdami skleisti gyvybės kultūrą, Gyvybės dienai ( paskutinis balandžio sekmadienis) pažymėti, savanoriai kas metai lankosi Raseinių ligoninės akušeriniame ir kituose skyriuose. Minime ir Negimusio kūdikio dieną – lapkričio 23 dieną. Gyvybės apsaugojimas- labai svarbus mūsų savanorystės darbas ir tikslas. Tad, esant abejonėms ir nerimui dėl nėštumo išsaugojimo, iškilus klausimui, ar verta gimdyti, labai nuoširdžiai prašome ateiti pas mus ir pasidalinti savo skausmu…
           

Gyvybė pradedama šeimoje. Šeimoje augame, mokomės ne tik pirmųjų gyvenimo žingsnių, bet ir pirmųjų gyvenimo tiesų. Jei šeimoje gyvena Dievas, – tai Meilė, Tikėjimas ir Viltis visada bus kartu. Tada visi džiaugsmai padvigubėja, o sunkumai ir netektys išgyvenamos daug ramiau ir švelniau. Nes katalikiškoje šeimoje su Meile prasideda diena, su Meile ji ir baigiama. Čia Vyras ir Žmona visada palaikys vienas kitą, nes juos vienija Santuokos sakramento metu gautos 4 didžiosios santuokos dovanos: Pastovumas, Ištikimybė, Bendrystė ir Vaisingumas. Tikinčiai Dievą katalikų šeimai vaikai visada bus kaip didžiausia Dievo dovana sutuoktiniams. Čia gerbiama ir saugojama gyvybė. Ir vaikelis nuo pirmų gyvenimo dienų bus globojamas ir auklėjamas taip, kaip pasižadama per jo Krikšto sakramentą.

 Raseinių dekanato Šeimos centro savanoriai padeda šias tiesas suvokti jauniems žmonėms, besirengiantiems santuokai. Mes kviečiame kartu su mumis atsinaujinti, pritrūkus jėgų ar kantrybės –jų pasisemti vėl iš neišsenkančio Meilės šaltinio – mūsų Viešpaties… Sekite mūsų skelbimus šiame puslapyje, bažnyčioje ar spaudoje ir naudokitės mūsų siūloma pagalba.

Juk mes – viena didelė Viešpaties šeima.

 

 

Komentarai uždrausti.