Rasa Juzukonytė

RASA JUZUKONYTĖ

(sopranas)

Gimė Kaune. Dainavimo mokėsi Kauno J. Gruodžio konservatorijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kurią baigė 1994 m. Stažavosi pas prof. V. Noreiką, prof. I Milkevičiūtę, prof. R. Maciūtę. Dainavimo techniką, interpretaciją tobulino pas žymius užsienio dainavimo meistrus.

Yra šalies jaunųjų dainininkų konkurso laureatė, dviejų tarptautinių dainavimo konkursų diplomantė. 1994 m. debiutavo Lietuvos nacionaliniame Operos ir baleto teatre Saffi vaidmeniu J. Strausso operetėje „Čigonų baronas“, dainavo Žynės partiją ir pagrindinę Aidos partiją G. Verdi operoje „Aida“, Fraskitą G. Bizet operoje „Karmen“, Mamą E. Humperdincko operoje „Jonukas ir Grytutė“. Klaipėdos muzikiniame teatre iki šiol dainuoja pagrindinę Andželikos partiją G. Puccini operoje „Sesuo Andželika“. Sukūrė vieną pagrindinių vaidmenų T. Kutavičiaus „Giesmėje apie Karmen“. Dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose, populiariosios muzikos projektuose – „Klasikos metamorfozės“, „Muzikinės diversijos“. Su dainininku V. Kovaliovu yra pelniusi publikos simpatijas atrankose į Eurovizijos dainų konkursą.

Lietuvoje Rasa Juzukonytė gerai pažįstama muzikos mėgėjams iš projekto „Trys panteros“. Drauge su kolegėmis Nomeda Vilkanauskaite ir Raimonda Tallat-Kelpšaite atlieka populiarias operų, operečių ištraukas, neapolietiškas dainas, įvairius jau klasika tapusius šlagerius. 2012 m. pabaigoje su „Trimito“ orkestru rengia turą per Lietuvą pavadinimu „Trys panteros grįžta“.

Rasa Juzukonytė įrašė ir išleido keturias kompaktines plokšteles: 2000 m. su projekto „Trys panteros“ partnerėmis įrašyta kompaktinė plokštelė „Bolero“ (populiarių operečių ir miuziklų ištraukos, neapolietiškos dainos) sulaukė pakartotino tiražo; 2008 m. – „Sakralinė muzika. Rasa Juzukonytė ir LRT vaikų choras“; 2009 m – sakralinės muzikos plokštelė „Angele mano“ (su D. Staponkumi ir A. Motuziene), 2010 m. – operų arijos ir duetai „Musica Divina“ su tenoru Vaidu Vyšniausku ir simfoniniu orkestru.

Dainininkė mielai koncertuoja Lietuvos klausytojams. Yra koncertavusi Vokietijoje, Anglijoje, Norvegijoje, Ispanijoje, JAV, Čekijoje, Italijoje, Rusijoje, Egipte, Lenkijoje, Rumunijoje, Urugvajuje, Argentinoje, Brazilijoje, Australijoje ir kt. šalyse.

Ypatingą vietą Rasos Juzukonytės repertuare užima sakralinė muzika. Įvairiose Lietuvos bažnyčiose rengia sakralinės muzikos koncertus, gieda šv. Mišiose.

*********************
Visi trys atlikėjai – Rasa Juzukonytė, Deividas Staponkus bei Aušra Motuzienė – drauge koncertuoja jau dešimt metų. Ypatingą vietą jų repertuare užima sakralinė muzika. Už šią iniciatyvą D. Staponkus ir A. Motuzienė yra dėkingi Rasai Juzukonytei.

Rasa augo Garliavoje ir lankė Garliavos Švč. Trejybės bažnyčios chorą, kuriam vadovavo vienuolė Zuzana Miliūtė – puiki muzikė, talentinga pedagogė. Giesmės iš Zuzanos sąsiuvinio tapo R. Juzukonytės, D. Staponkaus ir A. Motuzienės sakralinės muzikos repertuaro pagrindu.

Atlikėjai kartu ir su kitais partneriais yra giedoję virš 50 Lietuvos (o taip pat JAV, Australijos lietuvių) bažnyčių. Sakralinės muzikos koncertus stengiasi surengti įvairiose Lietuvos bažnyčiose.

Kasmet gieda Šilinių atlaiduose, 2012 m. giedojo Žolinės atlaiduose Krekenavoje, Vilniaus Aušros Didžiuosiuose Gailestingumo Motinos atlaiduose.