Piligriminė kelionė į Kretingą ir Palangą

Tikėjimas – ėjimas

Niūroką, merkiant   rudeniškam lietučiui dieną, prasidėjo mūsų piligriminė kelionė į Žemaitiją. Bet atvykus į Kretingą mus pasitiko saulės nušviestas dangus.
     Kretingos   Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje pasitiko brolis pranciškonas Bernardas Saulius Belickas.
   Dėkodami Dievui už malones meldėmės šv. Mišiose, kurias aukojo mūsų kelionės vadovas dekanas klebonas Vytautas Paukštis.   Brolis Bernardas pasakė pamokslą.
   Priėmę begalinės vertės šv. Mišių  dovaną, toliau bendravome su   broliu pranciškonu ir tęsėme kelionę po vienuolyno ansamblį, susipažindami ir su istorija.
     Kretingoje bažnyčią pastatė ir įsteigė LDK grafas J. Chodkevičius, siekiant atitraukti gyventojus nuo pagonybės. Šiam tikslui šeima paaukojo savo žemės, o vienuolyno ir bažnyčios pastatymui paskyrė 12 metų dvaro pajamas.
     Vienuolynas istorijos bėgyje ne kartą buvo niokojamas ir net naikinamas okupantų.   Ypatingai daug nukentėjo vienuolyno ir bažnyčios ansamblis   caro valdžios   okupacijos metais. Nepaklusnūs kunigai, vienuoliai ir pasauliečiai būdavo uždaromi rūsiuose ir užmūrijami, pastatai deginami ir griaunami.
    Bolševikų valdžia uždarė vienuolyną, vienuolius ištrėmė, konfiskavo   turtą, išvogė   meno drožinius, patalpose apgyvendino kareivius.
     Po kiekvienos okupacijos vienuolynas atrasdavo jėgų vėl atnaujinti savo ganytojišką veiklą, steigė mokyklas, išsaugojo   ir turtino biblioteką.
     Ne kartą perstatyta bažnyčia savo architektūroje turi įvairių stilių. Joje palaidoti didikai, vienuoliai. Ant sienų kabo fundatorių Sofijos ir Jono Chodkevičių portretai, šv. Antano paveikslas, garsėjantis savo stebuklinga gydomąja galia, vienuolių skulptūros, paveikslai, drožiniais ir herbais   puoštos centrinės ir zakristijos durys.
   Didysis altorius – didžiausias medinis altorius   Lietuvoje. Ypatingai iškilmingai Kretingoje švenčiami Šv. Antano atlaidai.
   Apie visa tai brolis Bernardas mums   liudijo su meile žmogui, bendrystės   su Dievo pojūčiu, papasakojo, ką perdavė praeities kartos, jų istorija, bei dabarties brolių patirtis. Brolis rašo   eiles, ir susitikimo metu mums skaitė savo poeziją.
   Kelionė baigėsi   prie rudenio   šėlsmu   alsuojančios   Baltijos jūros. Aplankėme ir pasimeldėme Palangos bažnyčioje.
   Už nepakartojimus piligriminės kelionės   įspūdžius ir malonės dovanas nuoširdžiai dėkojame gerb. dekanui   kleb. V. Paukščiui.

Raseinių parapijos piligrimai

Nuotraukos – Salomėjos Brazinskaitės ir Ričardo Mockevičiaus