Site menu:

Šiluva

2024 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Paieška

PAŽINK SAVE savaitgalis Gimnazijoje

„Mąstyk kritiškai, gyvenk atsakingai“

Spalio 9 d. vakarą į gimnaziją susirinko gausus būrys gimnazistų, pasirinkusių savaitgalį praleisti ne prie kompiuterio ar televizoriaus. Juos suviliojo pasiūlymas dalyvauti mokymuose „Mąstyk kritiškai, gyvenk atsakingai“.  Nuo spalio 9 d.  pavakarės iki spalio 10 d. popietės vyko intensyvūs mokymai, kuriuos vedė šaunių jaunų žmonių komanda  – „Pažink save“ savanoriai Ingrida, Jūra, Rūta, Jonė, Vytenis ir Laurynas.

Mokymų metu taikant įvairius metodus išanalizuotos šešios aktualios temos, vakare peržiūrėtas filmas  „Bella“, kurio turiniui abejingų neliko. Būtent tai patvirtina kelių dalyvių atsiliepimai apie savaitgalio mokymus gimnazijoje:

„Noriu Jums visiems padėkoti už tai, kad organizavot šią nerealią naktį!!! Mokymai buvo labai įdomūs,  suteikė daug naujų žinių – tikrai pritaikysiu ateityje.“ (Augustina I.)  „Naktis gimnazijoje“ turbūt pats geriausias renginys, koks yra vykęs per mano mokymosi laiką. Mokymai tikrai įdomūs, priverčiantys susimąstyti (ypač antra diena), vadovai  puikūs. Be galo skanus maistas (ne tik pica, bet ir uogienė ryte).“ (Ina S. ) „Mokymai man labai patiko, pamačiau labai daug įdomių žmonių, visi labai draugiški, nuoširdūs, atviri! Lytiškumo pamokos man pakeitė požiūrį į gyvenimą, kad jis yra kur kas daugiau nei valgyti, miegoti ir žiūrėti televizorių ar panašiai. Pakeičiau nuomonę apie abortus, pamačiau, kokia gyvybė yra trapi ir nepakartojama. „Pažink save“ grupė yra neeiliniai žmonės ir tikrai būtų smagu, jei tokių žmonių atsirastų daugiau! Šis penktadienio vakaras ir šeštadienio rytas buvo tikrai nuostabūs ir įspūdžiai išliks tikrai ilgam!“ (Titas K.)  „Naktis gimnazijoje“ buvo įdomus ir linksmas, mokiniams naudingas renginys. Man asmeniškai tai labai patiko. Aptartos temos aktualios jaunimui, jos priverčia susimąstyti apie gyvenimą, žmones. Labai patiko temų vedėjai, jie originaliai pristatė temas, vaidino ir papasakojo įdomių dalykų. Draugystės pica – puiki idėja, visi buvom sotūs ir laimingi!“ (Austėja G.) „Buvo nuostabu!  Labai labai patiko.  Apie tai grįžus namo ilgai galvojau. Gavau daugiau patirties, sužinojau tai, ko nežinojau anksčiau.  Draugų nuomonė apie mane  labai pradžiugino.  Susitikau ir susipažinau su nuostabiais žmogeliukais :)) Labai ačiū.“ (Rūta R.)

Nors šildymo sezono pradžia dar buvo nepaskelbta ir oro temperatūra jau toli gražu nepriminė vasaros – gimnazijos erdves pakankamai įšildė jaunų žmonių energija, šokiai pertraukų metu, puiki nuotaika, atviras ir draugiškas bendravimas. Penkiasdešimties gimnazistų būrys taria nuoširdų AČIŪ „Pažink save“ komandai už nuostabią pažintį, suteiktas žinias ir perduotą patirtį, už paaukotą laiką, bemiegę naktį ir nuoširdų bendravimą.

Džiaugiamės ir didžiuojamės kiekvienu dalyviu, dėkojame už buvimą kartu. Kiekviena išsakyta nuomonė ar replika, užduotas klausimas, diskusijos, bendras darbas grupėse, patarnavimas vieni kitiems prie stalo ir panašūs dalykai ugdo bendruomeniškumą, padeda pažinti save ir kitus ir, be jokios abejonės, moko mąstyti kritiškai ir gyventi atsakingai.

Renginį organizavo Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija kartu su Raseinių dekanato Šeimos centru. Mokymus vedė Kauno arkivyskupijos Šeimos centro PAŽINK SAVE programos savanoriai.

Gimnazijos socialinė pedagogė Danutė Kumpikevičienė

Daugiau nuotraukų čia

 

 

Komentarai uždrausti.