2024 m. balandžio mėn.

„Pažink save“ mokymai sutvirtinamiesiems

Kovo 17 dienos šeštadienį parapijos sutvirtinamiesiems vyko lytiškumo ugdymo mokymai, kuriuos pravedė Kauno arkivyskupijos Šeimos centro programos „Pažink save“ komanda: Jūra, Lina, Milda, Simas ir Evaldas. Beveik 60 jaunuolių būrys 5 šeštadienio valandas praleido įdomiai, naudingai ir prasmingai, klausydami ir diskutuodami savęs pažinimo, draugystės, įsimylėjimo, tikrosios meilės laukimo ir gyvybės temomis. Komanda šias jaunimui aktualias temas pristatė naudodami įdomius gyvenimiškus pavyzdžius, piešdami, rodydami trumpus filmukus, bei per savo išgyventus asmeninius liudijimus. Džiugu, kad kartu su svečių komanda mokymus vedė ir dvi raseiniškės gimnazistės – Julija ir Ugnė, su programa ir komanda susipažinusios „Pažink save“ savaitgalio mokymuose Raudondvaryje vasario mėnesį.

Keletas dalyvių atsiliepimų:

„Man labai patiko, buvo įdomu, niekada nesidarysiu aborto“.

„Labiausiai patiko tema apie gyvybę ir susilaikymą [nuo ankstyvųjų lytinių santykių]. Manau, kad tai yra naudinga informacija, kurią reikia pasakoti jaunimui“.

„Sužinojau daugiau apie nėštumą bei aborto žalą, taip pat naudingų dalykų apie meilę“.

„Daugelį informacijos jau žinojau, bet pristatymas buvo tvarkingas ir informatyvus tiems, kurie to nebuvo girdėję ar trūko žinių“.

„Man patiko pietūs… o jeigu rimtai, tai buvo įdomu, privertė susimąstyti apie daug dalykų. Buvo smagu!”

„Labai patiko filmukai“.

„Buvo įdomu klausytis įvairių realių gyvenimiškų istorijų. Jaučiausi labiau pilnavertiška. Labai patiko!”

“Aktuali tema buvo lytiniai santykiai ir abortas, nes apie tai nekalba mokykloje”.

“Patiko, nes nebuvo nuobodu”.

“Daug įdomių dalykų sužinojau! Ir kad kiekviena gyvybė yra svarbi!”

“Nesigailiu, kad buvau”.

“Labai padėjo temos apie santykius: kaip juos išlaikyti, kaip atskirti, ar jie tikri”.

“Šis šeštadienis buvo ypatingas. Svečių Jūros ir Simo liudijimas buvo tikrai įkvepiantis”.

“Manau, kad aktualiausia tema buvo apie lytinius santykius, nes visi paaugliai nori žinoti apie tai kuo daugiau”.

“Iš pradžių galvojau, kad tai nesąmonė, bet paskui savo nuomonę pakeičiau”.

„Mes visi turime suprasti, kad visi turime teisę gyventi – net jei tau tik 3 mėnesiai nuo pradėjimo…“

Raseinių parapijos paruošimo Sutvirtinimo sakramentui koordinatorė Irena