Site menu:

Šiluva

2024 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Paieška

Pasiruošimas adventui su šeimomis

„Jeigu nori pakeisti pasaulį, eik namo ir mylėk savo šeimą“, – tai šv. Motinos Teresės iš Kalkutos žodžiai, paskutiniu metu dažnai šmėkščiojantys internetinėje erdvėje. Ir mūsų parapijos tėvams viena lapkričio savaitė buvo gražus priminimas, kad šeimos laimė labai priklauso nuo to, kaip jaučiasi tėvai.

Lapkričio 21 dienos vakarą 12 mamų ir vyresniųjų dukrų susirinko bendrystės ir kūrybingumo vakarojimui: su floriste Kristina Beržeckiene darėme adventinius vainikus. Ir nežinia, kas labiau suteikė pasitenkinimo – vienas už kitą įdomesni adventiniai vainikai, ar pats darbo procesas. Kristinos klausyti – vienas malonumas, nes retas žmogus taip įsimylėjęs savo veiklą ir taip dosniai tuo dalijasi su kitais. Kiekviena išsinešėme vainiką, prie kurio adventinio laukimo metu bendrai maldai, valgymui ir bendrystei rinksis visa šeima.

O lapkričio 24 d. šeštadienį, pirmuoju plikledžiu padengtomis gatvėmis ir šaligatviais skubėjome į seminarą, kurį mums pravedė svečiai iš Kauno – Kristina ir Dainius Ušackai. Kas yra stresas, kaip su juo susidoroti, kaip pasiruošti, kaip atsipalaiduoti, kad kiek galint mažiau pakenkti tiek sau, tiek visai šeimai, kokia svarbi visos šeimos sąveika stresinėse situacijose – visa tai per kelias taip greit prabėgusias valandas išgirdome iš lektorių, kurie dalinosi ne tik teorija, bet ir savo asmenine patirtimi. Kitame kambaryje linksmai laiką leido vaikai su savanorėmis iš Kauno Carito ir Raseinių Prezidento J. Žemaičio gimnazijos. Mokymai buvo surengti pagal „Vaiko gerovės instituto“ programą. O apie jų naudingumą tekalba patys dalyviai:

„Atrodė, kad daug kas girdėta, bet padėjo atsipalaiduoti. Iškilo seniai neišspręsta santykių problema, kurią tik dabar seminaro metu pamačiau kitoje šviesoje, gal pagaliau atves prie supratimo ir sprendimo“.

„Būtų smagu, kad atsilieptų daugiau tėvų, nes tai visada atvira nauja galimybė būti su kitais ir pasitikrinti savo tapatybės jausmą – būti tėvais“.

„Į šių lektorių seminarą ateinu jau antrą kartą ir man labai patiko. Daug buvo informacijos iš gyvenimiškų situacijų, ne tik teorija. Paaiškino, kad kiekvienoje situacijoje yra išeitis, tik kartais reikia pažvelgti kitu kampu. Jei tik leis galimybė – dalyvausiu ir kituose mokymuose“.

„Naudingas seminaras, padedantis išmokti save valdyti stresinėse situacijose, įsiklausyti į save, mokėti leisti sau pailsėti“.

„Aktualu, suprantama, paremta asmeniniais išgyvenimais“.

„Daugelis dalykų žinomi, bet labai gerai įtvirtino dar kartą. Dėkoju Kristinai ir Dainiui už gyvenimiškus pavyzdžius“.

„Kvėpavimas normalizavosi 😊. Supratau, kad mano situacija nėra beviltiška, ačiū už „taškų sudėliojimą“, supratimą, kad nėra tik balta ir tik juoda. Bandysiu toliau kurti santykius su savo antrąją puse ir lauksiu kitų susitikimų“.

„Daug išgirstų dalykų buvo atliepas į mano šiandienio gyvenimo rūpesčius. Kai kas susidėliojo į savo vietas, kai kur pasitikrinau, ar teisingai elgiuosi. Labiausiai padrąsino lektorių žodžiai: „Nebijokit svajoti“. Ir kad visada atminty išlieka tik santykis su kitais žmonėmis“…

 

Raseinių dekanato Šeimos centro vadovė Irena

Komentarai uždrausti.