Parapijos dvasinio Atsinaujinimo diena

„AČIŪ, VIEŠPATIE, KAD MOKAI MUS BŪTI GAILESTINGAIS“

Gegužės 14-ą dieną, Sekminių išvakarėse parapijiečiai turėjo galimybę atsinaujinti Šventojoje Dvasioje.

Parapijos Atsinaujinimo diena prasidėjo 16 val. Raseinių bažnyčioje šlovinant Viešpatį. Šlovinimui vadovavo jaunimo choras „Šiloja“ ir jo vadovė Jolita Oržekauskaitė. Tada klausėme Telšių kunigų seminarijos rektoriaus, teologijos daktaro kunigo Ramūno Norkaus mokymo ir liudijimo. Koks Dievo ir žmogaus santykis, kokie gali būti tikėjimo kelionės vingiai, kuo skiriasi religingas ir tikintis žmogus… Labai šiltas ir emocingas mokymas, paremtas tikrais pavyzdžiais iš kunigo tarnystės ir net skaudus asmeninis liudijimas nepaliko abejingų nei jaunų, nei pagyvenusių parapijiečių. Kunigas svečias mielai bendravo su jaunuoliais, besiruošiančiais ateinantį penktadienį priimti Sutvirtinimo sakramentą, užduodamas jiems susimąstyti verčiančius klausimus apie ateitį, apie draugystę, tikėjimo ir meilės santykį.

Pusvalandį pailsėję ir pasistiprinę parapijos karitiečių paruoštoje agapėje, pabendravę tarpusavyje, vėl rinkomės bažnyčioje į Susitaikinimo pamaldas. Kunigas Ramūnas, palydėdamas link Gailestingojo Dievo glėbio, priminė išpažinties prasmę ir padėjo peržvelgti kiekvienam savo sąžinės vingius. Išpažinčių klausė svečias iš Telšių, Raseinių ir Šiluvos parapijų kunigai. „Šilojos“ giesmės ir gausiai į bažnyčios langus barbenantys lietaus lašai lydėjo išsirikiavusių prie klausyklų mintis… Kiekvienas buvo išklausytas, išgirstas ir sutaikintas su savimi, artimu ir Dievu.

Šv. Mišias aukojo Raseinių parapijos vikaras kunigas Valdas Šidlauskas, homiliją pasakė kunigas Ramūnas Norkus. Po bažnyčios skliautais aidėjo Sekminių sekvencija, leisdama kiekvienam atėjusiam kreiptis į Šventąją Dvasią, prašant Jos malonių ir dovanų – kad kiekvienas atėjęs atrastų gailestingumą, priimtų jį ir galėtų juo dalintis su kitais…

Po šv. Mišių prasidėjusi Sekminių vigilija ir naktinė Švenčiausiojo Sakramento adoracija leido maldoje susivienyti su apaštalais, prieš du tūkstančius metų lygiai taip pat maldoje suklupusiems ir laukiantiems Jėzaus pažadėtos Šventosios Dvasios prisilietimo:

“Laukiu Dvasios Tavos, kaip sargybinis ryto aušros
Ir atsiveriu prieš Tave, savo meile pakeisk mane.
Kad gyriaus giesmė skambėtų, Karaliau, tik Tau vienam
Jėzau, o Jėzau, sukurk naują širdį man.”

Nuotraukos Emilijos Kumpikevičiūtės ir Edvardo Aukštakio ( www.manoraseiniai.lt) :