Parapijiečių piligriminė kelionė

Rugpjūčio 11 dieną grupelė aktyvesnių Raseinių parapijos Maldos grupės ir Marijos Legiono narių kartu su klebonu kun.Vytautu Paukščiu vyko į piligriminę kelionę. Nors kelionės pradžioje dangų gaubė sunkūs debesys ir lijo lietus, tačiau visi piligrimai buvo geros nuotaikos, nes kelionės tikslas- aplankyti keletą šventovių.

Pirmas sustojimas- Šiauliai. Pravėrėme duris į Šv.Apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą. Suklupome tylioje maldoje: Tau, Dieve,- garbė, padėka ir prašymai…  Pasigrožėję naujai atnaujinta pagrindine Šiaulių šventove, toliau vykome į Šv.Jurgio bažnyčią, kuri iki 1919 metų buvo carinei rusų kariuomenei skirta cerkvė.

Šiaulių miesto pietinėje pusėje aplankėme ir trečią miesto šventovę- 2009 m. gruodžio 6 dieną iškilmingai konsekruotą Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčią. Jos vidų puošia už altoriaus pastatyta įspūdinga 4 metrų aukščio Švč.Mergelės Marijos skulptūra. „Švč. Mergelė Marija, Dievo ir visų mūsų Motina, mus visus pasitinkanti savo meilės prisilietimu“. Supažindinti su bažnyčios istorija, aprodyti ją ir parapijos namus, palikęs savo darbus atskubėjo šios parapijos klebonas kun. Vytautas Kadys. Buvome pakviesti į koplytėlę, kurioje vyksta nuolatinė Švč.Sakramento adoracija. Kaip sakė kelionės tikėjimo sesės ir broliai: neapsakomai graži ir didinga spinduliuojanti Švenčiausiojo šviesa paliko mūsų širdyse neišdildomą Didžiąją Meilę.

Toliau lankėmės ir meldėmės Kryžių kalne. Didžiulės laimės jausmas užplūdo vieną mūsų kelionės sesę, kuri čia atrado pačios anksčiau atvežtą kryželį. Nesulaikydama ašarų ji dėkojo ir garbino Viešpatį.

Paskutinė piligriminės kelionės vieta – Klovainiai Pakruojo rajone. Čia su meile Dievui ir žmonėms tarnauja mūsų parapijoje gimęs ir užaugęs kunigas klebonas Virginijus Kazaitis. Klebono pasakojimu Klovainių Švč.Trejybės bažnyčia pastatyta 1621 m., o vienas jos bokštas pristatytas 1854 m. Su didele meile išsaugota senove dvelkia bažnyčios sienos, prie kurių puikiai derinasi klebono pastangomis pastatyti naujieji vargonai. Grožėjomės atrestauruota klebonija, bei turtinga augmenija apsodinta aplinka, kurioje žilą senovę liudija 500 metų senumo ąžuolas. Klebonas kun. V.Kazaitis pasakojo ir džiaugėsi savo parapijos žmonėmis, su kuriais sugyvena jau 12 metų. Kartu su klovainiškiais dalyvavome šv.Mišiose, dėkodami Viešpačiui už šios kelionės malonę ir melsdami klebonui Dievo palaimos.

Šią piligriminę kelionę mūsų parapijos klebonas padovanojo tiems, kurie suranda laiko ir jaučia pareigą padėti įvairiuose bažnyčios ir parapijos namų tvarkymo darbuose. Visi piligrimai su dideliu džiaugsmu ir dėkingumu širdyse priėmė šią dvasinę dovaną. Nuoširdžiai dėkojame gerbiamam klebonui kun.Vytautui Paukščiui už prasmingą kelionę ir prašome jam Dievo palaimos ir Švč.Mergelės Marijos globos.

Marijos Legiono narė Elytė Radvilaitė