Pal.Teofiliaus Matulionio relikvijų perdavimas

Lapkričio 24 dieną, švenčiant Kristaus, Visatos Valdovo, iškilmę, mūsų bažnyčiai nuolatiniam gerbimui buvo perduotos palaimintojo arkivyskupo ir kankinio Teofiliaus Matulionio relikvijos.

Mūsų parapijiečių gausus būrys dalyvavo beatifikacijos iškilmėse 2017 m. birželio 25 d. Vilniuje, lankėsi su piligriminėmis kelionėmis Kaišiadoryse ir Šeduvoje. Yra žinoma, kad 1933 metais, vos grįžęs iš Rusijos, pal. Teofilius lankėsi Raseiniuose, pašventino dominikonų koplyčią ir aukojo šv. Mišias. Artimas jis mums ir dėl savo rūpesčio dėl Šiluvos šventovės: juk dabartinė Šiluvos sakralinė aikštė yra padaryta remiantis pal. Teofiliaus užrašais.

„Palaimintasis vyskupas ir kankinys Teofilius Matulionis te visad kreips jūsų žvilgsnį į Dievą. Šventieji tam ir yra, kad padėtų gyventi, kad iš jų mokytumės taip gyventi, kad piktasis nesugriautų mūsų gyvenimų ir kelio pabaigoje grįžtume pas Viešpatį. Palaimintasis Teofilius ateina jums į pagalbą – tik pasinaudokite juo!“ – tai Kaišiadorių vyskupo Jono Ivanausko palinkėjimas Raseinių parapijiečiams ir visiems piligrimams, kurie nuo šiol Raseinių bažnyčioje galės pagerbti palaimintojo relikviją ir per jo užtarimą prašyti Viešpaties malonių.

Akimirkos iš palaimintojo Teofiliaus Matulionio relikvijos perdavimo šv.Mišių 2019-11-24 d.
( nuotraukų autoriai Pranas Laurinavičius ir Irena Dambrauskaitė):