Site menu:

Šiluva

2024 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Paieška

Krikšto sakramento

Sakramentai yra Kristaus įsteigti ir Bažnyčiai perduoti veiksmingi malonės ženklai, kuriais mums teikiamas dieviškasis gyvenimas. Regimos apeigos švenčiant sakramentus paženklina ir kiekvienam sakramentui būdingas malones. Sakramentai duoda vaisių tiems tikintiesiems, kurie juos priima reikiamai pasirengę. (pgl. Katalikų Bažnyčios Katekizmą – 1131)

 

Krikšto sakramentas

Krikšto sakramentas yra viso krikščioniško gyvenimo pamatas ir vartai į kitus sakramentus. Krikštu esame išlaisvinami iš nuodėmės, atgimstame kaip Dievo vaikai ir tapdami Kristaus nariais įsitraukiame į Bažnyčią kaip jos pasiuntinybės dalyviai. Tai Šventosios Dvasios atgimdantis ir atnaujinantis nuplovimas.

Krikšto sakramentas įpareigoja krikščioniškai gyventi. Prašydami kūdikiui Krikšto, tėvai įsipareigoja jį krikščioniškai auklėti. Suaugęs žmogus krikštijamas tuomet, kai jis yra tinkamai pasirengęs ir rimtai apsisprendęs krikščioniškai gyventi.

                      ( Kauno Arkivyskupijos Antrojo Sinodo nutarimai, 800-801)

 

Po Krikšto visų pakrikštytųjų, kūdikių ar suaugusiųjų, tikėjimas dar turi augti. Dėl to Bažnyčia kasmet Velykų naktį atnaujina Krikšto pažadus. Pasirengimas Krikštui tik priveda prie naujojo gyvenimo slenksčio. Krikštas yra naujojo gyvenimo Kristuje šaltinis, iš kurio trykšta visas krikščionio gyvenimas.

                             ( Katalikų Bažnyčios Katekizmas, 1254 )

 

Kūdikių krikštas

Bažnyčia ragina gimusį vaikelį pakrikštyti kuo anksčiau. Pagal Kauno Arkivyskupijos Antrojo Sinodo reikalavimus, kūdikio krikštui tėvai ir krikštatėviai turi būti  rengiami ne mažiau trijų susitikimų su kunigu metu. Tad kreiptis į parapijos kleboną tėvai turėtų ne vėliau kaip prieš 1 mėnesį. Turint galvoje padidėjusį tėvų užimtumą gimus kūdikiui, rekomenduojama pasirengimo programoje dalyvauti iki kūdikio gimimo.

    Krikštatėviai  turi būti tvirtai tikintys, praktikuojantys katalikai, ne jaunesni kaip 16 metų,  priėmę Pirmąją Komuniją, gavę Sutvirtinimo Sakramentą, jei gyvena santuokinį gyvenimą – tik  gyvenantys bažnytinėje santuokoje, nebūti krikštijamojo tėvu ar motina.                                                                                      

Suaugusiųjų krikštas

Suaugusiųjų ir jaunuolių nuo 14 metų Krikštui reikalingas pasirengimas – katechumenatas, jam pasirengti reikia kreiptis į parapijos kleboną.

Komentarai uždrausti.