Jaunimas minėjo Negimusio Kūdikio dieną

Lapkričio 23-ioji – Negimusio kūdikio diena. Tą dieną 1955 m. Lietuvoje buvo įstatymais įteisinti abortai ir nuo tada mūsų šalyje kasmet nužudoma apie 5000 negimusių kūdikių. Nors ši diena kalendoriuose nepažymėta, įvairios Bažnyčios bendruomenės ją atsimena ir mini.

Mūsų dekanato jaunimas šią dieną paminėti susirinko į Raseinius, kur pirmiausia meldėmės šv. Mišiose. Po to Raseinių parapijos namuose raseiniškiai, betygališkiai ir šiluviškiai jaunuoliai, jų vadovai ir kunigai dalyvavo bendrystės ir pamąstymų vakaronėje. Dekanato jaunimo vadovė Lina Urbonienė papasakojo apie šios dienos esmę ir labai įdomiai leido jaunimui patiems ieškoti atsakymų į skaudžius, bet aktualius klausimus. Mažose grupelėse buvo aptariamos situacijos, kurios neva pateisina skaudžią abortų statistiką, bei buvo ieškoma teisingo atsakymo. Žiūrėjome filmuką kaip vystosi kūdikėlis. Buvo pristatyti keli visame pasaulyje žinomi ir tikrai paliekantys ryškų pėdsaką žmonės, kurie galėjo ir negimti, jeigu jų tėvai itin sunkiose gyvenimo situacijose vis tik būtų pasirinkę atsisakyti kūdikio. Galiausiai padaryta bendra nuotrauka, kuria norime pasakyti – mes už gyvybę!

Vakarą užbaigėme saldžia arbata ir bendra malda.