2024 m. balandžio mėn.

Išpažintys klausomos

Sakramentai yra Kristaus įsteigti ir Bažnyčiai perduoti veiksmingi malonės ženklai, kuriais mums teikiamas dieviškasis gyvenimas. Regimos apeigos švenčiant sakramentus paženklina ir kiekvienam sakramentui būdingas malones. Sakramentai duoda vaisių tiems tikintiesiems, kurie juos priima reikiamai pasirengę. (pgl. Katalikų Bažnyčios Katekizmą – 1131)

Atgailos ir Sutaikinimo sakramentas

Dievas, gailestingumo Tėvas, savo Sūnaus mirtimi ir prisikėlimu sutaikęs pasaulį su savimi ir atsiuntęs Šventąją Dvasią nuodėmėms atleisti, per bažnyčią teikia atleidimą kiekvienam, kuris nuoširdžia atgailą pas jį sugrįžta.

( Kauno Arkivyskupijos Antrojo Sinodo nutarimai, 956 )

Kad Atgailos sakramento šventimas būtų visapusiškas, tikintysis turi įvykdyti penkias šiam sakramentui priklausančias sąlygas:

·         nuodėmes atsiminti;

·         už jas gailėtis;

·         ryžtis nebenusidėti;

·         nuodėmes išpažinti;

·         už padarytas nuodėmes atsilyginti.

( Sąžinės sąskaitos klausimus, apie nuodėmę, išpažintį, Komuniją daugiau galite paskaityti mūsų puslapio skyrelyje „Naudinga medžiaga“ )