Gavėnios vakarojimai

Gavėnios ketvirtadieniais parapijos namai būdavo pilni žmonių nuo pietų iki vėlyvo vakaro. 15 val. salėje rinkdavosi moterų maldos grupė ir kiti parapijiečiai giedoti Kalvarijos kalnų. Po šios gražios susikaupimo maldos ir giesmių švęsdavome vakaro šv. Mišias. O po šv. Mišių rinkdavomės į rekolekcinius gavėnios vakarojimus. Du vakarus klausėme parapijos vikaro kunigo Roberto Urbonavičiaus mokymų apie šv. Mišių prasmę, reikšmę, istoriją, simbolius, terminus ir praktiką. Buvo įdomu, kad ne tik galėjome pasitikrinti savo žinias, bet ir dažnas, net ir garbaus amžiaus klausytojas, atrado kažką naujo, ar pamatė žinomus, įprastus dalykus visai kitoje šviesoje.

Žiūrėjome ir aptarėme filmus: visus sugraudinusį filmą apie holokaustą „Berniukas su dryžuota pižama“ bei linksmai liūdną istoriją „Prieš pakratant kojas“. Atsiliepdami į Carito pasiūlytą gavėnios laikotarpiui programą, žiūrėjome dokumentinį filmą „Prieš potvynį“, kuris dažną pašiurpino ir leido susimąstyti apie trapų žmogaus ir gamtos santykį, kiekvieno atsakomybę ir ateitį. Vakarojimų ciklą užbaigėme susitikimu su visų laukta viešnia iš Kauno dr. Brone Gudaityte. Lektorė skaitė paskaitą „Ramybė ir tvarka“ iš ciklo „Dvasinė ekologija“. Kaip sudėlioti savo gyvenimą, kad viskam užtektų laiko, kad sieloje būtų ramu ir gera, kad aplinkiniai bendraudami jaustų mano asmenyje Dievo žmogų, nešantį ramybę… Dauguma klausytojų lektorės mintis skubėjo konspektuoti raštu, kad nepamirštų. Tai buvo labai reikalingas susitikimas, kiekvienam užpildęs spragą jo rūpesčių ir nerimo pilname kasdieniniame pasaulyje.