Gavėnios penktadienių vakarojimai

Tradiciniai parapijos penktadienių vakarojimai padeda parapijiečiams stabtelėti darbų kasdienybėje ir gavėnios rimties metu atsigręžti į save ir Dievą.

Šiais metais tokioje bendrystėje buvome du kartus. Kovo 4-ąją, minėdami šv. Kazimierą, parapijos namuose klausėme ir žiūrėjome parapijos vikaro kun. Valdo Šidlausko parengtų „Video pamokymų ir pamąstymų“. Dvylika trumpų filmukų, lyg 12 apaštalų prisilietė prie kiekvieno širdies ir minčių. Rimtuose ir jumoristiniuose siužetuose galėjome atpažinti savo silpnybes ir ydas, išgirsti padrąsinimą taisytis, ieškoti kelių pas Dievą. Susitikimo pabaigoje prisiminėme pagrindinius šv. Kazimiero gyvenimo faktus ir pasimeldėme šventajam Lietuvos globėjui, sukalbėdami litaniją.

Kovo 18-osios vakarą, šv. Juozapo šventės išvakarėse, pas mus viešėjo VDU dėstytoja, filosofijos mokslų daktarė Bronė Gudaitytė OFS. Kultūros centro mažojoje salėje gausus būrys parapijiečių gaudyte gaudė kiekvieną lauktos viešnios žodį. „Dvasinė ekologija: varomoji gyvenimo jėga“ – tokia tema keliavome per savęs pažinimą. Kodėl svarbu teisingai pasirinkti gyvenimo kryptį, kas yra tikrasis dvasingumas, kaip atgauti prarastą ramybę, kodėl svarbu mokėti sustoti tyloje, patarnauti savo artimam, kaip nebijoti gyvenimo sunkumų ir daug kitų pamokymų išgirdome tą vakarą. Lektorė padrąsino, kad pasirinkus keliauti keliu link Dievo, nors ir nebus lengva, bet kelionės tikslas vertas nugalėti ir iškęsti sunkumus. „Būk ištikimas mažuose dalykuose, kad galėtum įeiti į Jo Džiaugsmą“ – tai turėtų būti užrašyta kiekvienos dienos kalendoriuje. Kiekvienas gali daryti didelius darbus su mažais dalykais, jei tik intencija paskirta Dievo garbei. Tačiau norint tai padaryti, pradėti reikia jau šiandien.

Viltingų ir Dievo malonėmis gausių Šv.Velykų!