2024 m. balandžio mėn.
« Sau

Apie parodą

Balandžio 15 dieną per Susitaikinimo ir atgailos pamaldas Raseinių bažnyčią šildė ne tik malda, jaunimo giesmės, bet ir vaikų piešiniai. Raseinių miesto mokyklų vaikų darbai buvo ne tik eksponuoti bažnyčios prieangyje, bet ir projektoriais  rodomi ant sienų, kas suteikė galimybę apmąstyti savo gyvenimą, pabūti su savimi ir Dievu…

Taip buvo pristatytas projektas mokinių piešinių ir fotografijos konkursas „Dievo Gailestingumas“, kurį organizavo Raseinių Švč.Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapija, Raseinių rajono švietimo centras ir Raseinių „Kalno“ vidurinė mokykla. Konkurse buvo kviečiami dalyvauti Raseinių miesto bendrojo lavinimo, profesinių ir neformalaus ugdymo mokyklų mokiniai. Projekto tikslas- skatinti vaikus ir jaunimą domėtis sakraline menu, bei per kūrybą apmąstyti, išgyventi, paliudyti Dievo gailestingumą asmeniniame gyvenime. 175 piešiniuose vaikai vaizdavo Jėzaus gyvenimą ir elgesį, Viešpaties maldą „Tėve mūsų“, Sūnaus palaidūno, Gailestingojo samariečio ir kt. palyginimus Naujajame Testamente, Atgailos ir Susitaikinimo sakramentą kaip vieną gražiausių Dievo Gailestingumo išraiškų, Dievo dovaną Bažnyčiai. Taip pat atsispindėjo „Kančios“, „Pietos“, „Prisikėlimo“ temos. Mokiniai darbus konkursui kūrė  savarankiškai ar vadovaujant mokytojui.

Balandžio 28 dieną  į apdovanojimų vakarą , kuris vyko Raseinių parapijos namuose, sugužėjo gausus konkurso laureatų, jų tėvelių bei mokytojų būrys. Renginys vyko Dievo Gailestingumo savaitės metu. Ši savaitė prasidėjo pirmąją Velykų dieną ir baigėsi šį sekmadienį, kuris buvo ir Atvelykis, ir Motinos diena, ir popiežiaus Jono Pauliaus II paskelbimo palaimintuoju diena. Apdovanojimų vakaro pradžioje žiūrėjome režisieriaus Daliaus Ramanausko dokumentinį filmą apie Dievo Gailestingumo metus, išgirdome šv.Faustinos gyvenimo ir Gailestingojo Jėzaus paveikslo sukūrimo istoriją.

Piešinių konkurso laureatai buvo apdovanoti Raseinių rajono švietimo centro diplomais ir padėkomis, Raseinių rajono savivaldybės administracijos kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus bei Raseinių „Kalno“ vidurinės mokyklos atminimo dovanėlėmis. Be Švietimo centro komisijos, savo laureatus rinko ir atminimo dovanėlėmis apdovanojo Raseinių parapijos kunigai, Caritas, Jaunimo ir Šeimos centrai, Marijos Legionas, Šiluvos Švč. Mergelės Marijos draugijos Raseinių skyrius. Tačiau visi pripažino, kad apdovanojimų verti buvo visi 175
darbai- juk visų darbų autoriai savaip išgyveno Dievo Gailestingumo slėpinį, savaip matė, suprato ir kūrė.  Norime nuoširdžiai padėkoti visiems darbų autoriams,  jų tėveliams ir mokytojams, padėjusiems atsirasti nuostabiai         parodai, kuri dabar eksponuojama Raseinių parapijos namuose.

Vakarą užbaigėme agape ir bendru piešiniu.