Apie Atsinaujinimo dieną Kaune, 2009-04-19

VISĄ GYVENIMĄ KARTU:
Kodėl reikia pasirengti santuokai?

Bažnyčia tvirtai įsitikinusi, kad tik priėmus Evangeliją gali išsipildyti viltys, kurių žmogus viliasi iš santuokos ir šeimos. Dievo suplanuotame kūrimo akte santuoka ir šeima vidujai turi realizuoti save per Kristų, gauti Jo malonių, kad išgydytų nuodėmės žaizdas ir pradėtų iš „pradžios“ arba tobulai pažintų Dievo planus ir juos įvykdytų.

(Jonas Paulius II.FAMILIARIS CONSORTIO, 4)

Jau ketvirtą kartą Raseinių parapijos tikintieji vykstame į Atsinaujinimo dieną organizuotai. Džiaugiamės, kad šį kartą vyko daug jaunimo.

Katalikų bendruomenė „Gyvieji akmenys“ tris kartus per metus organizuoja šią nuostabią šventę sielai. Šį kartą programa buvo sudaryta bendradarbiaujant su Lietuvos Šeimos centru ir visa buvo skirta šeimos kūrimui ir Santuokos sakramento šventumo suvokimui. Kun.R.Doveika, dr.B.Ulevičius, D.Lukėnienė ir dr.N.Liobikienė, R.Šalaševičienė, Kauno šeimos centro savanoriai – konferencijų ir darbo grupelių metu pasakojo ir mokė, kokia svarbi ir šventa yra vyro ir moters sąjunga, prilyginama Kristaus ir Bažnyčios sąjungos šventumui. Žiūrėjome saleziečių ir „Gyvųjų akmenų“ jaunųjų bendradarbių miuziklą „Neįtikėtina“ apie kunigą Don Bosko. Kaip visada nepakartojamą įspūdį paliko Dievo garbinimo giesmės. Dieną užbaigėme Eucharistijos, kuriai vadovavo arkivyskupas S.Tamkevičius, šventimu.

Štai kokie mūsų įspūdžiai:

Ø      Buvo labai įdomu klausytis kun. Ričardo Doveikos konferencijos „Sutuoktinis – vaikščiojantis sakramentas“. Kunigas moka sudominti kiekvieną besiklausantįjį, pašmaikštauti. Kalbėjo tokiom temom, kuriomis mes net nesusimąstom.   ( Daiva)

Ø     Daug ką pakeisiu savo gyvenime, nebeskaitysiu žurnalų, kurie mums bando suteikti – parodyti „tobulą“ gyvenimą. Supratau, kad jei žmogus tave išmokė mylėti būsi pats laimingiausias žmogus. Tikiu, kad žmogaus gyvenime neturi būti svarbiausia turtai. Tikrai ne. Nes turtai anksčiau ar vėliau pasibaigs… O mylimas žmogus liks šalia ir bus visa gyvenimą. Ir iš tikro, kad daugiau tokių renginių būtu, ne tik Kaune, bet ir Raseiniuose.  ( Dešimtokė )

Ø     Kiekvienąkart pasisemiame naudingos ir reikalingos informacijos, kurią pritaikome ir šeimoje. ( Loreta)

Ø      Sužinojau, kad Dievą garbinti galima giesmėmis, pagal kurias galima net ir šokti! Buvo nuostabu. ( Dešimtokė)

Ø      Ypač sudomino darbo grupelė apie programą jaunimui „Pažink save“. (Dešimtokė)

Ø      Net neįsivaizdavau, kad tokie renginiai vyksta! Įspūdis- nepakartojamas.
 ( Dvyliktokė )

Ø      Atkreipiau dėmesį, kad salėje daug jaunų vaikinų ir vyrų, ir jie nebijo nei giedoti, nei melstis. ( Irena )

Ø      Labiausiai patiko kun.R.Doveikos paskaita. Supratom, kad dar turim daug ko mokytis ir mokytis. ( Sužadėtinių pora)

Ø      O man (vyrų grupėje) įsiminė kunigo frazė, kad reikia bijoti vyriškų moterų 🙂  ir šiaip LABAI viskas patiko.    ( Laimonas )