Alfa šeštadienis Šiluvoje

Šiais metais Raseinių parapijoje besiruošiančių Sutvirtinimo sakramentui jaunuolių ALFA Šventosios Dvasios šeštadienis tradiciškai vyko Šiluvoje, Jono Pauliaus II rekolekcijų namuose. Ankstų rytą dviem autobusais 70 jaunuolių, lydimi komandos narių, atvyko į Šiluvą. Jų laukė labai įdomi, įtempta ir pilna netikėtumų diena.

Mokymuose, kuriuos vedė Danutė Kumpikevičienė ir Irena Dambrauskaitė, ieškojome atsakymų, kas yra Šventoji Dvasia, ką Ji veikia žmogaus gyvenime, kaip galime būti Jos pripildyti. Kartu su savanorių komandos jaunaisiais nariais, kurie jau yra priėmę Sutvirtinimo sakramentą ankstesniais metais, mokėmės šlovinti per giesmę ir šokį. Grupelėse jaunimas turėjo aptarti ir atlikti tam tikras užduotis, po to jas išradingai pristatyti kitiems draugams. Labai stipriai visus palietė svečio Žano Talandžio gyvenimo ir tikėjimo kelionės liudijimas, padiskutavome jaunimui aktualiais klausimais. Po skanių ir sočių pietų, kuriuos paruošė rekolekcijų namų šeimininkės, ėjome pasivaikščioti po Šiluvą: sesuo vienuolė Piligrimų informacinio centro muziejuje papasakojo Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo Šiluvoje istoriją, vadovė Irena aprodė Apsireiškimo koplyčią ir Švč. Mergelės Marijos Gimimo baziliką. Sugrįžus mūsų jau laukė kunigas Donatas Grigalius, kuris Šiluvoje šiuo metu vadovauja Kauno kunigų seminarijos Propedeutiniam kursui. Jis padrąsino jaunuolius atlikti išpažintį, papasakojo apie Atgailos ir Sutaikinimo sakramentą, atsakė į klausimus. O išpažinčių klausė keturi kunigai: Raseinių parapijos klebonas Vytautas Paukštis, vikaras Valdas Šidlauskas, Šiluvos klebonas Erastas Murauskas ir kunigas Donatas Grigalius. Išklausyti šitokį būrį, kiekvienam rasti tinkamą žodį – keturiems kunigams teko net dvi valandas. Atlikę išpažintį visi gavo dovanėlę, kurią reikėjo pirma pasigaminti: išradingoji mūsų pagalbininkė Lina Urbonienė  sukūrė keliautojo rožinio rinkinukus ir kiekvienas galėjo pasigaminti piligrimo rožinį. Apsireiškimo koplyčioje prieš šv.Mišias Raseinių parapijos Carito vadovės Irenos Mitalienės pamokyti vieną Rožinio dalį ir meldėmės. O po to, kartu su atvykusiais tėveliais, šventėme jau šv. Mišias, kurias aukojo Šiluvos altaristas kunigas Ramutis Janšauskas, kuris Mišių pabaigoje visus palaimino dosniai apšlakstydamas švęstu vandeniu.

Kad prie jaunuolių prisiliestų Šventoji Dvasia ir jų širdys atsivertų tai malonei, padirbėjo labai šauni trylikos savanorių komanda:
Lina ir Vaidas Urbonai, Irena Mitalienė, Danutė Kumpikevičienė, Emilija ir Julita Kumpikevičiūtės, Danielė ir Roberta Aleksaitės, Ugnė Savickaitė, Julija Špokaitė, Aidas Bulota, Irena ir Salomėja Dambrauskaitės.

Nuoširdžiai dėkojame talkinusiems Raseinių ir Šiluvos parapijų visiems kunigams, seseriai Onutei Šarakauskaitei SJE ir šeimininkėms iš Jono Pauliaus II namų, seseriai Modestai Juršėnaitei SJE iš muziejaus, bei visiems tėveliams, kuriems rūpi jų vaikų tikėjimo kelionė.

Raseinių parapijos Sutvirtinimo paruošimo koordinatorė Irena Dambrauskaitė

Nuotraukos Emilijos Kumpikevičiūtės