Site menu:

Šiluva

2024 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Paieška

2014 m. balandžio 27

„Pasaulio taika prasideda šeimoje“

          Šie metai Lietuvos Bažnyčios yra paskelbti Šeimos metais. Būtent šeimoje išmokstama bendravimo, vienas kito branginimo ir kalbos, t. y., gebėjimų, be kurių nebūtų įmanomas tikras, autentiškas santykis su Dievu. Būtent šeimoje vaikas perima tėvų tikėjimą, kurį užaugęs apsispręs priimti kaip savą. Būtent šeimą iki šiol laikėme savaime suprantamu dalyku, vieta, kurioje gimstame ir užaugame.
Šeimos metai turi dar kartą visuomenei paliudyti tikinčiųjų tvirtą įsitikinimą, kad gyvybė, lytiškumas, santuoka ir šeima yra pamatinės žmonių bendruomenės vertybės. ( pagal Lietuvos vyskupų laišką bei Krikščionių Bažnyčių Lietuvoje memorandumą, skelbiant 2014-uosius Šeimos metais  ).

       Balandžio 27-ą dieną Raseinių dekanatas šventė Šeimų šventę. Šią dieną sutapo net kelios labai svarbios bažnyčiai datos: Pasaulinė Gyvybės diena, Atvelykis, Dievo Gailestingumo šventė bei tądien Romoje šventaisiais buvo paskelbti du popiežiai – Jonas XXIII ir Jonas Paulius II. Ir visos jos labai gražiai susijungė į bendrą džiaugsmingą bendruomenės šventę.

       Šventė prasidėjo nuo ankstaus ryto puošiant bažnyčią ir šventorių vaikų pagamintais paukšteliais ir gėlėmis bei tos dienos  įvykius žyminčiais plakatais. 

        14 val. Raseinių bažnyčioje buvo švenčiamos šv.Mišios už šeimas. Mišias aukojo br.Paulius Vaineikis OFM ir dekanato kunigai. Giedojo Šiluvos vaikų ir jaunimo choras „Šiloja“. Br.Paulius homilijoje pabrėžė šeimos svarbą, tėvystės atsakingumą ir gyvybės pratęsimo džiaugsmą.

       Po šv.Mišių gausi šeimų eisena patraukė į skverelį prie Kultūros centro. Šventinei nuotaikai pakelti grojo Raseinių meno mokyklos pučiamųjų orkestras bei šokių kolektyvas. Kelią eisenai praskynė ir miestiečių dėmesį prikaustė šventėje dalyvavę baikeriai. 

      Skverelyje toliau šurmuliavo šventės koncertinė ir atrakcijų programa. Renginyje koncertavo svečiai: tarptautinio projekto „Valio“ jungtinis vaikų choras, dainininkas Deividas Bastys, Benas Ulevičius su krikščioniško roko grupe „Quest Rising“, raseinietė Austėja Krivickaitė,  Raseinių Meno mokyklos mokomojo teatras „Svajoklis“ ( vad.Albina Damašauskienė ), kalbėjo ir repavo br.Paulius Vaineikis OFM, linksmino Atvelykio Zuikis Puikis ( Romena Drąsutienė ) su šaunia savanorių komanda. Renginį vedė Sandra ir Donatas Maslauskai. Renginio metu vaikai ir tėveliai galėjo nusifotografuoti improvizuotoje Šeimų Fotoatelje, piešti bendrą piešinį, išgydyti žaisliuką Raudonojo Kryžiaus Žaislų ligoninėje, įsigyti krikščioniškos muzikos įrašų bei suvenyrų, pabendrauti prie arbatos puodelio karitiečių Arbatinėje. Buvo dalinami Gyvybės dienos skirtukai bei lankstinukai su malda sutuoktiniams, šv.Jono Pauliaus II litanija.
Renginio pabaigoje br.Paulius su Raseinių parapijos kunigais visiems dalyviams suteikė palaiminimą.

       Dekanato Šeimų šventė – buvo tikra šventė, pilna gyvybės džiaugsmo, Dievo palaimos ir šeimų bendrystės, išpildžiusi vyskupų palinkėjimą švenčiant Šeimos metus: tesujungia mus tikėjimas šeimos grožiu ir svarba į vieną, didelę ir pilietišką visuomenę! 

Už pagalbą, idėjas ir įdėtą darbą rengėjai nuoširdžiai dėkoja:
Raseinių r. Kultūros centrui,
dailininkams Algirdui Laurinaičiui ir Jolitai Mockutei,
floristei Kristinai Beržeckienei bei jos šeimai,
šventę papuošusius paukštelius ir gėles gaminusiems:
Raudonojo Kryžiaus Vaikų dienos centrui,
V.Petkaus pagrindinės mokyklos moksleiviams bei mokytojai Gitanai Jukilaitienei ir direktoriaus pavaduotojai Vidai Linkytei,
Šaltinio pagrindinės mokyklos moksleiviams ir jų mokytojai Reginai Malinauskienei;
Raseinių miesto seniūnui J.Elzbergui,
UAB „Komunalinės paslaugos“,
baikerių klubui „Twins forever MC“,
„Lklubui“,
„Mstiliui“,
Klaidui Bagdonui,
dailininkei Gintarei Norkienei,
Raseinių r. Policijai,
visiems parapijos ir jaunimo savanoriams.

Renginį rėmė:
Raseinių r. Savivaldybė,
UAB „Raseinių žuvininkystė“,
UAB „Bilderis“,
J.Aukštakienės kaimo turizmo sodyba „Pakalnė“,
D.Pečiulaitienės kavinė „Virimgė“,
Raseinių ir Šiluvos parapijos.

Renginio akimirkas įamžino fotografai Irena Dambrauskaitė, Airinas Jermolajevas, Vytalius Judickas ir Pranas Laurinavičius.

Komentarai uždrausti.